Ученици V-5, подручног одељења у Шашинцима, учествовали су у пројекту „Pen pal“, који се спроводи у нашој школи.

Овај пројекат пружио је нашим петацима да започну дружење са ученицима из Финске путем писама и то на немачком језику. Била је то прилика да наши ученици своја прва знања из немачког примене на делу, а уједно и да се упознају са формом писма, која је у данашње време запостављена.

Првих 18 писама послато је за Финску у јануару ове године. Петаци су са узбуђењем чекали одговоре, који су стигли почетком овог месеца. Своју радост и усхићење нису крили, што се види и на сликама. Сваки ученик је добио своје писмо, а у писму и бомбону.

Сада је пред нашим ученицима велики изазов-одговорити на мало сложенија питања, што за њих значи и  велики језички напредак. У томе ће им помоћи њихова наставница немачког Татјана Радовановић, која заједно са наставницом из Финске, Лееном Кäрккäинен води овај пројекат. Према њиховом договору, сарадњу ће наставити и следеће школске године.