На празник Светог Саве, ученици наше школе су, и ове године, школску Крсну славу прославили у Саборном храму Светог Димитрија, у центру Сремске Митровице.  Након одслужене Божанствене литургије, свештенство храма је, са присутним ученицима, директором  школе, присутним радницима  школе, родитељима и верним народом, уз певање славских тропара, приступило свечаном ломљењу славског колача и  освећењу славског жита, које су деца са вероучитељицом Слободанком Арамбашић, послужила присутнима након свечаности.  Извођењем Светосавске химне етно група ,,Српски дом” је отворила духовни програм који се састојао од духовних и етно песама и рецитација. Ученици првих разреда: Емилија Ераковић, Лана Миличевић, сестре близнакиње Андреја и Невена Јовановић, Анђела Лозјанин, Миона Недић и Максим Филимоновић су рецитовали светосавске рецитације, које су присутни награђивали аплаузом, а старешина храма, протојереј-ставрофор Гвозден Арамбашић, им је поделио традиционалне светосавске пакетиће – дар Цркве деци, која су својим трудом улепшали Празник.