еТвининг пројекат “Исхрана и здравље” има за циљ развијање и подизање свести код ученика и њихових родитеља о значају здраве исхране за правилан раст и развој ученика нижег школског узраста и проналажење решења за овај проблем. Оснивачи и координатори пројекта су Наташа Вукадин из ОШ “Свети Сава” из Фоче, Босна и Херцеговина и Јелена Радивојевић из ОШ “Јован Јовановић Змај” из Сремске Митровице, Србија. Пројекат траје до краја школске 2019/2020 године.

У оквиру овог пројекта у I5 одељењу, докторка Александра Гарчевић је одржала предавање о житарицама, коштуњавом воћу, здравој и правилној исхрани.

Ученици су имали прилику да виде и пробају неке од житарица, научили су како их могу користити. Представљена им је пирамида исхране. Ученица Ања Радивојков је, за овај час, представила видеоснимком како је припремала погачице од ражаног и спелтиног брашна, којима је послужила другаре. Сваки ученик је осмислио рецепт за припремање јела од житарица које је донео за овај час.

Преносимо Вам делић атмосфере са часа и рецепт за укусне и здраве погачице. Пријатно!

Ањин видео рецепт за погачице од ражаног и спелтиног брашна