Основна школа „Јован Јовановић Змај“ организоваће и ове године тестирање ученика петог разреда за упис у шести разред двојезичног одељења у школској 2021/2022. години.

Директор школе Мирослав Певац наводи да ће услов за улазак у двојезично одељење бити, као и претходни пут, пролазак на тесту који Министарство припрема на нивоу читаве Републике.

Прилику да се тестирају имаће сви ђаци на територији сремско-митровачке општине.

Певац подсећа да је Змајева школа већ читаву деценију у пројекту реализације билингвалне наставе, а о квалитету образовања које деца добијају говори и чињеница да се велики број Змајеваца касније опредељује за такав вид едукације и у средњој школи.

„Иако је претходни период донео велике изазове за образовни систем, охрабрује податак да је двојезична настава препозната као настава будућности – и међу ученицима и међу родитељима, што нам даје ветар у леђа да наставимо са још већим ентузијазмом и јачамо ту основу и у деценијама које су пред нама“, истиче Певац.

Будући шестаци полагаће писмени и усмени део теста у суботу, 26. јуна 2021. године од 9 часова, у просторијама школе.

Заинтересовани ученици могу да се пријаве за тестирање путем линка:

ПРИЈАВА