Ученици наше школе успешно су завршили први задатак у оквиру награђиваног пројекта “A Magical Intercultural Friendship Network” који ће трајати у наредних девет недеља.

У овом пројекту учествује 31 држава, 500 наставника и 10000 ученика. Из наше ценралне школе у пројекту учествују ученици V4 и ученици од петог до осмог разреда који иду на секцију из енглеског језика заједно са својом наставницом Татјаном Штефанац.

У подручном одељењу у Шашинцима, пројекат заједнички спроводе учитељице Јелена Радивојевић и Слађана Новотни и наставница енглеског језика Весна Станковић са ученицима другог и четвртог разреда.

Током прве недеље и у оквиру првог задатка ученици су бирали једну од земаља које се налазе на списку конкурената за освајање Global Teacher Prize и користећи ИКТ истраживали су одабрану земљу а затим своја сазнања представили у виду радова и плаката које су представили осталим учесницима у пројекту.