Ученици II и IV разреда наше школе у Шашинцима су са својим учитељицама Јеленом Радивојевић и Слађаном Новотни започели још један eTwinning пројекат у овој школској години. У питању је пројекат који носи назив „Пролеће из нашег угла“  у којем учествују наставници и ученици  Основних школа из Босне и Херцеговине, Хрватске, Црне Горе и Србије.

Током три месеца, колико ће трајати пројекат, ученици ће усвојити и проширити своја знања о пролећу као годишњем добу, учити о биљкама и њеним користима за човека, пратиће њихов раст и развој, обележиће важније датуме у овом периоду, проширити свест о очувању природе, као и свест о значају рециклаже.

Планирана су предавања и радионице о здравим навикама, значају физичких активности за правилан раст и развој и користима боравка на свежем ваздуху.

Овакви пројекти су веома корисни за децу јер негују пријатељске везе и односе међу ученицима и подстичу сарадњу, узајамно поштовање и толеранцију.