Ученици ОШ“ Јован Јовановић Змај“ из Сремске Митровице посетили су 12. Фестивал науке, који је највећа манифестација у области промоције науке и образовања.

На Фестивалу је учествовало више од 60 научих и образовних институција, удружења али и појединаца из Србије и из иностранства.

Овим Фестивалом инспирисане су школе, факултети и научне институције у Србији да учествују у сваком следећем фестивалу са увек новим, другачијим и још сјајнијим поставкама. И не само то! По угледу на овај пројекат настало је више од 20 школских фестивала науке широм Србије.

Више од половине публике Фестивала науке чине школске посете због чега је манифестација намењена управо допуни школског програма.

Профил посетиолаца није ограничен годинама, њих вежу машта, добро расположење, непрекидна жеља за новим сазнањима и нестрпљивост у прикупљању информација о тачном пулсу планете на којој живимо, а и шире.

Новинарке:

Катарина Куриџа и  Тамара Стевић