У склопу овогодишње Дечје недеље ученици старијих разреда такмичили су се у квизу “Математика није баук”, посвећеном 150.годишњици рођења српског математичара и научника Михаила Петровића Аласа.

С обзиром на то да је чувени Мика Алас био познат и као страствени пецарош, тимови су добили задатак да дају што брже одговор на свако од 10 питања и тако “упецају” максималан број бодова.

Подељени у две екипе, ђаци петог, шестог, седмог и осмог разреда решавали су проблеме из свакодневног живота примењујући оно што су током школовања научили из предмета, који важи за један од најтежих.

Тимове су предводиле наставнице Драгана Богосављевић (Тим 1) и Милица Кобаш (Тим 2). У, до самог краја неизвесној борби, Тим 1 је пропустио да освоји вредне поене у задатку са палидрвцима и тако остао на четири бода разлике иза победника.

Квизу је претходила пројекција краткометражног филма о Марији Кири.