Ученици ОШ “Јован Јовановић Змај” обележили су дан школе садњом 30. садница (дивља трешња, црвени храст, , храст, топола, мочварни таксодијум, липа) старости између 5 и 10 година где су већ формирана стабла од 2-5 метара која су ученици 4, 5, 6 и 7. разреда заједно са стручном подршком запослених у ЈП “Војводинашуме” шумско газдинство Сремска Митровица који су нам те саднице донирали и све припремили за успешну садњу. Шумско газдинство Сремска Митровица дало је изузетан допринос акцији улепшавања школског дворишта тако што су својим средствима за рад (моторни бушач, анкери, радна снага) омогућили брзу и успешну садњу нових садница. Ученици основне школе су направили цртеже са сликама и латинским називима посађених садница које нам је шумско газдинство пластифицирало и тиме помогли едукацији ученика. Акција је спроведена на обострано задовољство ученика ОШ “Јован Јовановић Змај” и шумског газдинства које се изузетно трудило да ученици науче врсте дрвећа, начин садње, неговање биљке и употреба “интелигентних ђубрива” и супстрата у садњи. Посебно би се захвалили  ЈП “Војводинашуме” шумско газдинство Сремска Митровица и радницима који су припремили терен за садњу тридесет великих садница под стручним надзором Иване Лојзанин и Радослава Лојзанин.