Одбојкашице Основне школе „Јован Јовановић Змај“ победнице су окружног првенства које је у среду, 12. маја 2021. године, одржано у сали Митровачке гимназије.

Змајевке су у финалу савладале екипу из Нових Бановаца и тиме наставиле традицију врхунских резултата које ученици наше школе постижу последњих година у колективном спорту.

Током читавог турнира могла се видети дисциплина, истрајност и добра уиграност изабраница тренерског тандема, професора Ивоне Тумарић и Дејана Козељца. Претходно су савладане екипе школа из Сремских Карловаца и Ирига, а победом над Бановчанкама обезбеђен је пласман у виши ранг такмичења.

Боје Змајеве школе браниле су Ана Михајловић, Ана Ивковић, Ања Анојчић, Тара Певац, Тамара Прекајац, Ива Шкрбић, Ивана Мартиновић, Дуња Станковић, Јана Милошевић и Мина Михајловић.

Нови изазови и одмеравање снага је на програму идуће среде, 19. маја, када се у Београду одиграва међуокружно такмичење.