У подручним одељењима нижих разреда у Шашинцима, од 2. до 8. новембра обележена је манифестација „Новембарски даниˮ.

Први дан је био посвећен изради ликовних радова на тему „Моје село некад и садˮ. Ученици су на занимљив начин приказали како је село некада изгледало и шта је било другачије у односу на данас.

Другог дана је организована израда литерарних радова на тему „Моје селоˮ. Ученици су писали песме и тиме показали велику љубав према своме месту.

Трећег дана, ученици 4. разреда, Марија Вулетић и Урош Владисављевић, су се опробали као предавачи. Представили су ученицима осталих разреда, презентацију „Моје село кроз вековеˮ, а затим и Квиз знања, којим су проверили колико ученици познају своје место.

Четвртог дана ученици су израђивали мозаик на коме су били заступљени мотиви из прошлости села и обележја села. Петог дана је организована Јесења радионица и моделовање јесењим плодовима. Ученици су оформили јесењи кутак у својим учионицама и тиме учинили боравак у њој још пријатнијим.