У току Дечје недеље Јарку су одржане многобројне активности.

У понедељак је отворена Дечја недеља, реализована акција “Деца-деци”, израда  дрвета дечјих права, осликавање платоа испред школе и полигон спретности.

Уторак је био спортски дан-дан за дружење и вежбе,турнир у малом фудбалу и  квиз из познавања правила лепог понашања у школи на енглеском језику :”Cool in school”.

Среду су обележили маскенбал, креативна  радионица “Поруке пријатељства”, и турнир “Између две ватре”.

У четвртак су нам у госте дошли ученици са учитељицама из Бешенова  из О.Ш.”Јован Поповић”. Пријем  првака у Дечји савез-свечана приредба је такође одржана тога дана, а активности су крунисане “Играма без граница”.

Последњи дан дечје недеље организована је ревија фризура “Шиз-фриз”, дечје игре(школице,ластиш,кликери), музичке столице и музички квиз из енглеског језика.

Током целе недеље прикупљан је школски прибор и средстава за личну хигијену за децу лошег материјалног стања.