Данас је одиграна пријатељска фудбалска утакмица у оквиру обележавања ” Новембарских дана”, а у склопу пројекта “Здраво растимо” између школских екипа ОШ ” Ј. Ј. Змај” и ОШ ” Свети Сава”.

Специфичност ове утакмице је била што се она играла 3/3 и резултат није био на првем месту ( успут победили смо са 6:1). За селекцију Змајеве школе наступили су: Урош Мартиновић, Никола Лакетић, Урош Поповић, Миљан Делић, Огњен Туфегжић, Андреј Савић, Никола Мартиновић и Слободан Туцаковић. По ветровитом и сунчаном јесењем времену изабраници селектора Копчића приказали су у овом моменту бољу игру од вршњака из западног дела Сремске Митровице. Утакмица је почела уобичајним испитивањем снага, играли се веома опрезно. Први у шансу у 5 минуту долазе гости преко Петровића, али је голман Мартиновић бравурозно интервенисао и спасао своју мрежу. Одмах потом узвраћа домаћин преко Николе Мартиновића коме је понестало концентрације у завршници. Низале су се шансе домаћина као на траци, да би у 8. минути Никола Мартиновић први пут затресао мрежу гостију. Одмах је уследио и други гол. А пред крај 1/3 гости смањују на 2:1. Почетак 2. дела доноси најлепшу акцију и погодак. Дупли пас разменили су капитен Туцаковић и Делић на другој стативи се налази агилни Лакетић који учвршћује предност домаћег на 3:1. Од тог тренутка на терену стадиона у Матије Хуђи постоји само екипа ” Змајеваца” који су на тренутке подсетили на најсветлије године фудбала у нашој школи и пласмана на републучко такмичење. Да ли је ова генерација “Змајеваца” спремна да понови тај успех видећемо. До градског првенства има још доста. Лопта је округла, а сви у овом тренутку играју фудбал.