У част нашег града, који свој дан слави на Митровдан, у нашој школи су организоване разне активности.

У четвртак, 1. новембра, ученици нижих разреда су израдили ликовне радове и паное на тему “Мој град кроз историју”. Неке од њих можете видети и у холу школе.

У петак 2. новембра у граду су одржане традиционалне Уличне трке. Ученици нижих разреда су остварили следећи пласман:

Анђела Перовић  II3    2.место

Лана Новаковић II2    3.место

Лука Николић II3        3.место

Виктор Вукичевић  III 1      3. место

Марко Лукач  IV4      1. место

Понедељак 5. новембар је био дан посвећен литерарним радовима на тему “Мој град”, те су се ученици опробали у писању прозе, али и поезије о свом граду.

У уторак 6. новембра одржана су одељењска такмичења у убацивању “тројки” за дечаке, као и прескакање вијаче и ластиша за девојчице. Тога дана одржана је и ликовна радионица посвећена моделовању јесењим плодовима у Градској библиотеци.

У среду 7.новембра ученици првог, другог и трећег разреда постили су галерију “Лазар Возаревић” и ликовну изложбу Ивице Ковачића Штифле и Предрага Ковачића.  За то време четвртаци су посетили Царску палату и Житни трг и сазнали нешто више о римском периоду у пршлости нашег града.

Манифестација је завршена  у четвртак, 8.новембра веселом ревијом староградске ношње  у холу школе.