Наставнице ОШ “Јован Јовановић Змај” Татјана Штефанац, Бранислава Блајваз и Драгана Богосављевић гостовале су као предавачи на Институту за модерно образовање у Београду.

Као чланице Тима за релизацију двојезичне наставе, оне су имале прилику да присутнима пренесу своја искуства у раду са билингвалним одељењима, прикажу им како је школа напредовала у том пројекту, од укључивања 2011. године до данас и поделе утиске ученика. Значајно је било чути и мишљење публике с обзиром на то да се политика развоја двојезичне наставе у нашој земљи још није у потпуности усталила.

Предавање под називом “CLIL метода у настави” реализовано је у склопу циклуса “Како да заволим понедељак”, Центра за стручно усавршавање Института за модерно образовање, са циљем да наставници, који желе да имплементирају CLIL методу у свој рад, науче како да организују час и направе нешто што ће изаћи из оквира традиционалног држања наставе.