Ученица наше школе, Милана Петковић,  недавно је учествовала на Државном такмичењу из физике.

На  40.  Државном  такмичењу из физике, одржаном 28. и 29. априла у  Основној школи „Момчило Поповић Озрен“ у Параћину, учествовало је преко 500 такмичара, ученика шестих, седмих и осмих разреда, као и специјалних одељења гимназија.

Милана, коју је за такмичење припремала наставница физике Бранислава Блајваз,  освојила је трећу награду у категорији осмих разреда, општа одељења.

-Милана Петковић је по други пут учествовала на Државном такмичењу из физике, а ове школске године је већ освојила другу награду на Општинском такмичењу и прву награду на Окружном такмичењу из физике. Поред науке, Милана се успешно бави и музиком и спортом.

Свечана додела награда одржана је 29.априла у позоришту у Параћину.