Наша школа се нашла међу дванаест школа које су успеле да освоје награду у пројекту где се од отпада, рециклажом и креативношћу створило нешто прелепо и заиста магично. Чак две стотине школа је конкурисало а Змајевци су освојили завидно друго место, што је изузетан успех с обзиром на велику конкуренцију!

И на часовима Технике и технологије кроз школовање учимо како се граде куће, градови, да је то изузетно важна улога човека у људском друштву али иако је екологија у последње време и размишљање о њој све више заступљено, борбе за еколошку државу никад није довољно. Наши ученици су својим трудом и радом показали да се уметност и екологија могу повезати и наше младе архитекте су овом приликом направиле нешто заиста магично. Наиме, ученици четвртих разреда са својим изузетно креативним учитељицама Наташом Петровић, Мирјаном Шарчевић и Јасном Лончаревић су уз помоћ и сарадњу са родитељима који су се овом пројекту прикључили, измаштали и оживели град, бајковит, невероватно љубак. Посебно је интересантан и живописан у вечерњим часовима када падне мрак а у Магичном граду се у кућама светла попале, и из прелепих романтичних кућа заигра, затрепери, жуто, топло светло.