У оквиру манифестације „Дани словенске писмености и културеˮ, Завичајни музеј Рума и ОШ „Душан Јерковић“ из Руме, организовали су изложбу икона ученика основних школа.

Тим поводом, и ученици 4.разреда подручног одељења у Шашинцима, су уз подршку вероучитељице Драгане Лапчевић и учитељице Наташе Петровић, израдили икону Светог Симеона Мироточивог. Техника коју су користили за израду иконе је комбинација колажа и пастела.

Икона је изложена у Завичајном музеју Рума у периоду од 21. маја до 29. маја. Након тога, икона ће красити хол школе са многим другим иконама које су ученици израђивали и током претходних година.

Овом приликом похваљујемо ученике 4. разреда на уложеном труду, стрпљењу и међусобној сарадњи.