У четвртак. 19. маја 2022., одржан је финални део квиза “Сирмијум царски град”. Као што знате наша школа је доспела у финале овог квиза, а наши такмичари као и такмичари остале три школе су овом квизу приступиле изузетно озбиљно. Атмосфера је током квиза била напета, све екипе су дошле на квиз изузетно спремне, потковане и орне да победе. Организатор Квиза је Библиотека „Глигорије Возаровић“ у сарадњи са Установом за неговање културе Срем и Заводом за заштиту споменика културе Сремска Митровица, уз подршку ТО Града и Града Сремска Митровица. Квиз је подржала Компанија EATON electronic д.о.о. и Издавачка кућа “Креативни центар”. Захваљујемо се спољним сарадницима за стручно жирирање: Жељки Аврић и Милану Кардашу. Квиз је одржан у сјајној фер такмичарској атмосфери. Пресудиле су нијансе и срећа. Сви учесници су добили вредне и лепе награде, а најбоље чека наградни једнодневни излет у Келтско село у Инђији, 28. маја 2022. које обезбеђује Библиотека као главни организатор. Сви учесници у Квизу добитници су и једногодишње чланске карте Дечијег одељења Библиотеке.

Ево како је изгледао пласман након завршеног такмичења: