У склопу активности, поводом “Новембарских дана”, у Змајевој школи организовано је предавање на тему “Основе прве помоћи”.

Чланови Црвеног крста Сремска Митровица упознали су млађе основце, ученике трећег и четвртог разреда, са најважнијим методама пружања помоћи и збрињавања особа које су повређене, или им се у датом тренутку појави здравствени проблем.

Ђаци су имали прилику да у практичном делу науче како на најбржи начин санирати повреду, или ублажити погоршану здравствену ситуацију до доласка лекара. На тај начин постали су богатији за нова знања која би могла да им користе у свакодневном животу.

“Новембарски дани” у Сремској Митровици организују се сваке године у једанаестом месецу, поводом обележавања Дана Града.