Уређење животног и радног простора је од изузетног значаја за децу са еколошког, едукативног, здравственог и естетског аспекта. Зато је рад са децом и укључивање деце у планирање и уређење зеленог простора школе вишеструко корисно за децу и околину и једна од неопходних мера у борби са климатским променама.

У току ове недеље ученици одељења IV2 и IV4 учествовали су у снимању еколошке емисије Радио телевизије Војводине “Питам се, питам се” о уређењу зелених површина у сарадњи са Предшколском установом “Пчелица”, Тамаром Милковић из ЈКП “Комуналије” и Иваном Лозјанин из “Војводинашуме”.

Ученици су од стручњака добили одговоре на разна питања, што ћемо имати прилику да видимо у емисији која ће се емитовати. Четвртаци су са својим другарима предшколцима, садили цвеће у школском дворишту, разговарали о деловима биљке, одржавању и условима потребним да би биљка расла.