Змајева школа ове године на окружно такмичење из математике шаље седам ученика.

Од старијих основаца најуспешнији је био Михајло Црнојакић, ученик петог разреда, као првопласирани, као и Софиа Будошан и Игњат Ђурђевић са освојеним II местом.

Међу седмацима, прво место у општини и пласман на округ освојила је Александра Думанчић, која је и претходних година показала велико знање из ове области.

Од укупно 134 учесника, пролаз у виши ранг изборили су ученици трећег разреда Филип Петковић, који је у својој генерацији био други у општини, затим Неша Павловић и Тамара Цвијетић као трећепласирани.

Ово је први пут да ће, у складу са препоруком Друштва математичара Србије,  на територији сремског округа бити организовано учешће трећака.

Запажена учешћа на општинском такмичењу имали су и Вук Белегишки, ученик трећег разреда ( III награда ), затим петаци Невена Сарић и Филип Несторовић ( III награда ), као и Горан Симеуновић и Филип Гајић ( похвала ), ученици шестог разреда Лира Пуач и Вук Сарић ( похвала ) и седмаци Матеја Видовић и Алекса Стојановић ( похвала ).

Окружно такмичење је на програму 12. марта 2022. године, а домаћин је Основна школа „Јован Поповић“.