ПЛАН АКТИВНОСТИ ЗА УЧЕНИКЕ ОД 5. ДО 8. РАЗРЕДА У СРЕМСКОЈ МИТРОВИЦИ ПОВОДОМ ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ

Дечија недеља се завршила, а са њом и богат програм активности који можете да видите на фотографији изнад.

Понедељак:
Понедељак је дан за језике. Наиме, активности су се одржавале из српског, енглеског и немачког језика.
Литерарни радови на тему “Моје је право да живим срећно и здраво” су изложени у холу школе и у писању тих радова су учествовали сви ученици.
У холу школе Весна Маџић, наставница немачког, организовала је прављење плаката са својим ученицима.
Истовремено, све наставнице српског језика и наставница немачког Ружица Ковачевић су у учионици 110 одржале радионицу на којој су се наши ђаци опробали у рецитовању стихова, како на немачком, тако и на српском. Наступ је био ревијалног карактера и ученици се нису рангирали по успешности.
 Видели смо и игроказ “Плави зец” на немачком језику, такође у режији наставнице Ковачевић, али се и реповало  на истом језику!
Наставница енглеског језика Ружа Павловић организовала је играње разних друштвених игара у учионици 213, а Татјана Штефанац је са својим ученицима радила задатке уз кориштење Гуглове учионице.
Истовремено од спортских активности реализовао се турнир у фудбалу за ученике 6. разреда.
Не смемо заборавити ни здравље, наши осмаци су имали предавање о штетности пушења, у свечаној сали наше школе.