Наша школа једина је у сремскомитровачкој општини која ће имати своје представнике, у обе категорије, на смотри рецитатора у априлу 2015.  године у Сечњу.

Наиме, за Окружну смотру је било пријављено 105 рецитатора из целог Срема, који су се надметали у три категорије: млађи, средњи и старији узраст. Стручни жири у саставу: Миодраг Петровић-глумац и Ана Хрћан Лесковац-драмски уметник, на Покрајинску смотру, која ће се одржати у Сечњу, 24, 25. и 26. априла, упутили су 38 рецитатора, од којих је 12 из Сремске Митровице:

Млађи узраст:

Креативни судио и театар „Гартел’’, Сремска Митровица, Селена Петровић

ОШ „Јован Поповић’’, Сремска Митровица, Леа Недимовић

ОШ „Јован Јовановић Змај’’, Сремска Митровица, Лара Николовски

ОШ „Свети Сава’’, Сремска Митровица, Лана Станковић

Средњи узраст:

ОШ „Слободан Бајић Паја’’, Сремска Митровица, Дуња Декић

ОШ „Јован Јовановић Змај’’, Сремска Митровица, Лука Иванић

ОШ „Трива Витасовић Лебарник’’, Лаћарак, Теодора Павловић

Старији узраст – одрасли:

Висока школа струковних студија за васпитаче и пословне информатичаре-Сирмијум, Сремска Митровица, Марко Вукићевић

Економска школа „9 Мај’’, Сремска Митровица, Предраг Маленковић

Митровачка гимназија, Сремска Митровица, Лука Радовановић

Медицинска школа „Драгиња Никшић’’, Сремаска Митровица, Јован Сибинчић

Центар за културу „Сирмијумарт’’ Сремска Митровица, Рецитаторски студио „Калиопа’’ Никола Станковић и Лазар Новковић

Можда се неко од вас запитао зашто смо нагласили име ученика Предрага Маленковића и Луке Радовановића, када су они ученици средње школе? Управо због тога што су они такође стасали у нашој школи, и то их свакако чини Змајевцима!

smotra