Поводом Дана школе реализоване су следеће активности:

У понедељак, 23.11.2020. године, у холу школе је уприличена изложба ликовних и литерарних радова на тему овогодишњег мотоа истичући колико је образовање важно у животу сваког човека. Заједно са наставницом математике, ученици 5. и 6. разреда су одиграли неколико игара (kahoot и игра меморије) везаних за великог српског научника Михајла Пупина које су ученици сами осмишљавали и правили.

Другог дана обележавања, ученици су, уз помоћ наставника технике и технологије, имали прилику да искажу своју креативност и да од различитих материјала праве телефоне које су изложили у холу школе. Ова активност им се посебно допала и представљала прави изазов. Ученици 7. и 8. разреда су, заједно са наставницом немачког језика,  припремали презентације о Михајлу Пупину на немачком, српском и енглеском језику.

Све активности су забележене фотографијама и спроведене су у складу са епидемиолошком ситуацијом.

Координатор за културну и јавну делатност школе, Маја Грујичић