У недељу 27. јануара. 2019. године у подручној школи у Шашинцима обележен је Савиндан пригодним програмом који се састојао из духовног и световног дела. Духовни део се односио на сечење колача заједно са овогодишњим кумовима школе (Стефан Радојчић и Гордана Манојловић – ученици 8. разреда). Световни део се састојао из читања беседе, рецитовања песама о Светом Сави и драматизација. У програму су учествовали ученици од 1. до 8. разреда. Ученици виших разреда су припремили драматизацију текста о Светом Сави „Свети Сава – светионик српске земље“. Реализатори програма били су вероучитељица Драгана Лапчевић, учитељи нижих разреда Вера Спасојевић, Јелена Радивојевић, Бранисалва Стефањук и Слађана Новотни и наставница српског језика Маја Грујичић.

Како је обележен Дан Светог Саве у нашој школи можете да погледате у галерији и на снимку испод: