У ОШ „Јован Јовановић Змај“ у Сремској Митровици је и ове године, сада већ традиционално, обележен је Дан девојчица у ИКТ-у.

Међународни „Дан девојчица у ИКТ сектору” установљен је на нивоу Уједињених нација и обележава се сваког четвртог четвртка у априлу. Од 2001. године, када је у Европи (Немачкој) први пут обележен овај дан, у манифестацији је учествовало више од милион девојчица.

„Дан девојчица“ има за циљ да поменуту популацију оснажи приликом одабира будућих професија, да не подлежу стереотипима, већ да се руководе личним интересовањима и талентима.

Ученице наше школе су овог 29. априла виртуелно посетиле компанију „Ericsson“, у организацији УПЖ Србије. Сусрет је реализован  преко платформе за видео и аудио комуникацију, уз коришћење мобилних телефона, компјутера, лаптопова, таблета.

Змајевке су  разговарале са менаџерком компаније Ericsson, HR и инжењеркама кoje раде у компанији. Договорен је још један састанак на коме ће ученице имати прилику да се опробају у програмирању.