vvИнтернет је окружење са небројено много могућности за стицање нових сазнања, у коме је читав свет доступан и само један клик нас дели од милиона нових информација. Иако знање млађих генерација о коришћењу информационих технологија иде далеко испред знања њихових родитеља и наставника, млади често нису довољно свесни последица које могу да изазову својим понашањем у дигиталном свету. Дан безбедног интернета треба да скрене пажњу на улогу и одговорност коју сви имамо у заједничком стварању бољег интернет окружења за децу и будуће генерације.У ОШ“ Јован Јовановић Змај“у Сремској Митровици, 10. фебруара 2015. године обележен је Дан безбедног интернета, активностима које имају за циљ превенцију дигиталног насиља и смањења злоупотребе савремених технологија. С обзиром да је слоган овогодишње кампање :”Направимо безбеднији интернет заједно!”, чланови Ученичког парламента су делили ученицима  у школи „жабице“ са правилима за сигурно коришћење интернета,  причали са својим вршњацима  о томе како да се безбедно понашају на интернету и како да га користе; представљањен је  сајт на коме се  може информисати о ризицима и предностима, као и начинима одговорне и безбедне употребе информационих и комуникационих технологија : www. кликнибезбедно.рс  Наставници су на часу одељењског старешине ученицима  приказали ПП презентацију:“Мала онлине школа”( Како да будете безбедни док истражујете виртуални свет) и подсетили  јос једном своје уценике на важност сигурног и безбедног корисцења интернета и информационих технологија уопсте.

image gg image_4 image_3 image_1 image_2