На овогодишњем, 14. међународном сајму образовања „ПУТОКАЗИ” су додељена признања најбољим васпитно-образовним установама, па је тим поводом Основна школа “Јован Јовановић Змај“ награђена великом златном медаљом за висок квалитет образовања који пружа.

На основу укупних резултата оцењивања, који су обухватили неколико различитих категорија, Основна школа “Јован Јовановић Змај“сврстана је међу најбоље основне школе у окружењу. Оцењивање квалитета пријављених учесника обавља Комисија коју именује организатор, Новосадски сајам, а коју чине истакнути стручњаци у области образовања и васпитања. Вреднују се параметри као што су: објекат, интеграција са другим системима, промоције и презентације, успешност, хуманитарне и спортске активности, квалитет и заштита животне средине.

Признање је уручено на свечаности која је одржана 7. марта, у Конгресном центру „Мастер“ Новосадског сајма, а диплому са великом златном медаљом преузео је директор школе – Зоран Ђурић.