Ученици IV 4 и учитељица Нада Алатић су 23.3.2019. учествовали на 25. Фестивалу луткарства основних школа (ФЛУОШ). Фестивал је одржан у Новом Саду, у ШОСО “Милан Петовић”. За учитељицу Наду и њене ђаке Ану Барањек, Нађу Симић, Луку Фокса, Сару Глумац и Уну Маријанац био је ово луткарски деби. Публици и стручном жирију представили су се представом “Веома различита гусеница”, за коју је као инспирација учитељици Нади послужила прича Ерика Карла “Веома гладна гусеница”. Око лутака се потрудила Татјана Миливојчевић, струковни васпитач-специјалиста за ликовно васпитање, и измаштала јунаке који су оживели у дечјим рукама. Успех није изостао- дебитанти су награђени признањем за правилан сценски говор. Следећи изазов за луткарску групу “Гусеница” је Смотра драмског стваралаштва која се 28.3.2019. одржава у нашем граду. Надамо се да ће тада наступити у пуном саставу, са Вуком Николићем, коме желимо брзо оздрављење.